Konopný proteín Happylife 500g

 
Konopný proteín BIO na sklade

 

  • Zdroj omega 3 a 6 mastných kyselín
  • Podporuje tvorbu svalovej hmoty
  • Tvorba energie, pri cvičení pomáha spaľovať nadbytočný tuk
  • Vhodné do smoothie, kaší, pudingov, prípadne aj do koláčov/chleba
 

 

glow
14.40 € zľava 50.00% 7,20 €
zavrieť

Konopný proteín je technicky konopnou múkou preosievanou, neobsahuje glutén a nachádza sa v nej asi 50% kompletných bielkovín a 21% vlákniny.

Zloženie: 100% konopný proteín

Tento proteín vzniká šetrným preosievaním múky celozrnnej.  Konopný proteín neobsahuje trypsínové inhibitory, ktoré zabraňujú vstrebávaniu bielkovín a voľné oligosacharidy, ktoré sa nachádzajú v sóji a spôsobujú bolesti žalúdka a nadúvanie.

Približne 65% konopného proteínu je vo forme bielkoviny Edestín a túto je možné nájsť iba v konopnom semienku. Edestín pomáha pri trávení, je relatívne bez obsahu fosforu a považuje sa za stavebnicu bunkovej DNA. Zvyšná tretina konopného proteínu je bielkovina Albumín, ďalšia kvalitná globulínová bielkovina podobná proteínu z vaječného bielka. Konopný proteín je v rastlinnom svete výnimočný tým, že  obsahuje všetkých 23 aminokyselín  vyskytujúcich sa v prírode, vrátane  8 esenciálnych, ktoré sú pre telo nevyhnutné. Okrem toho v ňom nájdete  dokonalú rovnováhu všetkých nenasýtených mastných kyselín omega 3, 6 a 9.  Z nich napr. Kyselina linolová a kyselina linolénová sú nevyhnutné pre výmenu elektrických impulzov v tkanivách. 

Použitie: Konopný proteín je možné použiť na prípravu proteínových nápojov, smootnies, obilných kaší, polievok. Je možné pridať v pomere cca 1:3 (kon.proteín:múka) do pečenia koláčov či chleba. Odporúča sa 10-20g 1-2x denne (Spolu 20-40g denne), pri vysokej telesnej námahe sa môže individuálne dávka zdvojnásobiť.

Krajina pôvodu: Poľnohospodárstvo EÚ

Výrobca: HAPPYLIFE s.r.o.

Hmotnosť: 500g

 

UPOZORNENIE: Za nákup tohto produktu sa kupujúcemu nepripočítavajú žiadne bonusy. Cena je rovnaká pre každého kupujúceho bez ohľadu na zľavovú pozíciu.